Archive for the ‘Ogólne’ Category

Fotorelacja  z tegorocznych festynów 🙂

czapki rycerskie stoisko stoisko1 stoisko2 stoisko3 stoisko4 szydełkowe kolczyki1 szydełkowe kolczyki2 szydełkowe kolczyki3 szydełkowy kołnierzyk1 szydełkowy kołnierzyk2

Ogólne | No Comments | 24 sierpnia, 2012

Uprzejmie informuję Wszystkich odwiedzających mój blog, iż w związku z wieloma prośbami o udostępnienie wzorów – postanowiłam utworzyć album Ulubione wzory. Systematycznie będę dodawała tu wzory, które zainspirowały mnie jak i Was. Na początek – przedstawiam schemat „trójkącików” z chusty „Dotyk Anioła”. Obiecuję również pokazać wzór słynnych „wiatraczków” z tunik, o które wiele osób również prosiło oraz składowy wzór  chusty „Szydełkowy Aeolian”.  Proszę o pozostawienie komentarza lub wiadomość mailową – jeżeli ktoś ma natchnie na dzierganie z przerobionych przeze mnie wzorów. Zapraszam do częstego odwiedzania bloga.

Pozdrawiam!

Ogólne | No Comments | 4 listopada, 2009

Witajcie w moim szydełkowym świecie. Szydełkuję od 10-tego roku życia, jestem absolutną zwolenniczką i miłośniczką tej sztuki rękodzielniczej i śmiało mogę mówić o sobie ? TWÓRCA LUDOWY. Na potrzeby kolekcji odzieżowej ? oprócz wykonawcy jestem również projektantką ściegów i fasonów. Gwarantuję moim odbiorcom unikatowość rękodzielniczych dzieł. Sztuki pracy z szydełkiem nauczyła mnie Mama, ale szydełkowały także moje Babcie i Prababcie, z których doświadczeń czerpię wenę. Na przełomie lat zmienia się moda szydełkowa, natomiast koncepcja pozostaje nadal ta sama ? zdobienie wnętrz i ludzi. Moje wyroby są strojne wręcz barokowe, bądź klasyczne, ascetyczne, delikatne ? w zależności od gustu zamawiającego.  Serdecznie zapraszam Was do obejrzenia moich prac w galerii i zaglądania na bloga.