Archive for the ‘Ozdoby z filcu’ Category

Ozdoby z filcu | No Comments | 26 kwietnia, 2013

Czasem też lubię sobie pofilcować 🙂

komplet filcowy1 korale filcowe komplet filcowy

Komplety, Ozdoby z filcu | No Comments | 24 września, 2010

Brąz, fiolet i butelkowa zieleń – królują dziś w Szydełkowym Świecie Anny. Zestawienie typowo jesienne – świetnie współgra lub kontrastuje z pozostałymi kolorami. Tym razem propozycja kompletu: sznur korali na szyję i rękę. Filcowa biżuteria najlepiej pasuje właśnie jesienią. Poszczególne kulki, które sama filcuję są średnicy ok. 1 do 1,5 cm. Zawleczone na jubilerskim sznurku z zapięciem ze stali nierdzewnej, a bransoletka na gumce – tworzą idealny jesienny duet.
Zapraszam do galerii w celu zapoznania się z pozostałą filcową biżuterią.

Ozdoby z filcu | No Comments | 8 kwietnia, 2010

Poszerzając gamę swoich wyrobów oraz wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, powstała seria przywieszek do telefonów. Ich główną zaletą jest delikatność pod względem styczności z telefonem, mianowicie przywieszki nie niszczą telefonów. Znacie zapewne problem rysowania powierzchni telefonu przez ozdoby do niego przyczepiane. W galerii znajdziecie do wyboru przywieszki filcowe i szydełkowe, wesołe i klasyczne. To taka „MAŁA RZECZ A CIESZY” : )

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom klientów i biorąc przykład z ogromnych koncernów handlowych – wprowadzam NOWOŚCI!!! Aby przedstawić Państwu wpis o filcowaniu, który właśnie czytacie – odbyłam specjalne szkolenie u mistrzyni sztuki filcowania. Zosia z blogu www.zojka-dziala.blogspot.com to prawdziwa specjalistka i prekursorka sztuki filcowania w Polsce. Nauczyła mnie tworzenia filcowych kulek metodą „na mokro”. Skład kulek to specjalna wełna „czesanka”, natomiast zrobienie kulki z tej wełny wymaga czasu i cierpliwości. Filcowanie inaczej spilśnianie nie służy jedynie do robienia kulek – ma też inne zastosowanie, ale to już wyższe wtajemniczenie.
Ja zastosowałam różnokolorowe kulki do tworzenia biżuterii i bibelotów. Przedstawiam sznury korali filcowych oraz łączonych filc + drewno + kulki szydełkowe. Kolorystyka – jak zawsze zestawienia kontrastujące i współgrające. Powstały także kolczyki, bransolety i przywieszki do telefonów.

UWAGA – moje filcowe przywieszki nie niszczą telefonów – co często czynią inne przywieszki z twardych materiałów! Premiera moich filcowych pomysłów odbyła się 7 marca 2010r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Pomiechówku na imprezie z okazji Dnia Kobiet. Kolekcja filcowej biżuterii powstała kosztem zdrady mojego ukochanego szydełka, ale obejrzyjcie efekty w galerii. Zapraszam:)

P.S. szydełko i tak pozostaje dla mnie numerem 1!!!