Archive for Marzec, 2010

Biżuteria, Ozdoby z filcu | Możliwość komentowania Kulkowa Filcomania została wyłączona | Marzec 13th, 2010

kulki-ogolne Wychodząc na przeciw oczekiwaniom klientów i biorąc przykład z ogromnych koncernów handlowych – wprowadzam NOWOŚCI!!! Aby przedstawić Państwu wpis o filcowaniu, który właśnie czytacie – odbyłam specjalne szkolenie u mistrzyni sztuki filcowania. Zosia z blogu www.zojka-dziala.blogspot.com to prawdziwa specjalistka i prekursorka sztuki filcowania w Polsce. Nauczyła mnie tworzenia filcowych kulek metodą „na mokro”. Skład kulek to specjalna wełna „czesanka”, natomiast zrobienie kulki z tej wełny wymaga czasu i cierpliwości. Filcowanie inaczej spilśnianie nie służy jedynie do robienia kulek – ma też inne zastosowanie, ale to już wyższe wtajemniczenie.
Ja zastosowałam różnokolorowe kulki do tworzenia biżuterii i bibelotów. Przedstawiam sznury korali filcowych oraz łączonych filc + drewno + kulki szydełkowe. Kolorystyka – jak zawsze zestawienia kontrastujące i współgrające. Powstały także kolczyki, bransolety i przywieszki do telefonów.

korale-ogolne

UWAGA – moje filcowe przywieszki nie niszczą telefonów – co często czynią inne przywieszki z twardych materiałów! Premiera moich filcowych pomysłów odbyła się 7 marca 2010r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Pomiechówku na imprezie z okazji Dnia Kobiet. Kolekcja filcowej biżuterii powstała kosztem zdrady mojego ukochanego szydełka, ale obejrzyjcie efekty w galerii. Zapraszam:)

P.S. szydełko i tak pozostaje dla mnie numerem 1!!!

Bez kategorii | Możliwość komentowania Zapraszam została wyłączona | Marzec 3rd, 2010

[SinglePic not found]

ZAPRASZAM!!!

Niedziela 7 marca 2010 godz. 16

Gminny Ośrodek Kultury w Pomiechówku
ul. Jana Kilińskiego 1
05-180 Pomiechówek
www.pompa.pomiechowek.pl

Gwarantuję wiele nowości i ciekawostek:)

Bluzki | Możliwość komentowania Bluzko-kamizelka została wyłączona | Marzec 1st, 2010

bluzka Bluzko-kamizelka jest obowiązkową rzeczą, która powinna znaleźć się w naszej garderobie. Moja propozycja: wykonana oczywiście na szydełku, z wiskozy w kolorze wrześniowych wrzosów. Wesoły, symetryczny wzór jest główną ozdobą bluzki, a nietoperzowe – niezwykle teraz modne rękawy nawołują do bieżących trendów mody. Bluzkę możemy zakładać na top, golfik lub koszulę. Wykonanie – bardzo przyjemne i proste.