Archive for Październik, 2010

Serwety | Możliwość komentowania JESIENNE SERWETKI – LISTKI została wyłączona | Październik 25th, 2010

serwetki-kolaz Królowa JESIEŃ panuje już w każdej dziedzinie życia: w pogodzie, odzieży, żywności, szkole, pracy… Szydełko nie pozostaje obojętne na jej przybycie – zwiększony popyt w szalach, chustach, czapach i rękawicach. Serwetki też mają swoją premierę, dlatego przedstawiam typowo jesienne, niezwykle dekoracyjne i kolorowe – szydełkowe listki. Barwy idealnie oddają urok rzeczywistych. Kilka takich serwetek tworzy świetną kompozycję, która budzi podziw nad formami jakie przybiera szydełkowanie i wprawia w nostalgiczny nastrój przemijających pór roku. Można je wykorzystać jako podkładki pod kubki i imbryki.

Biżuteria | Możliwość komentowania KORALE – MOC FILCOWYCH KULEK została wyłączona | Październik 18th, 2010

korale-kolaz2 Ponownie górę wzięła filcowa kulkomania. Od filcowania na mokro z rąk aż skóra schodzi, ale z dumą przedstawiam nową kolekcję korali. Powoli odchodzę od tworzenia „rozstrzelonych” korali na sznurku, a poddaję się urokowi korali „kulka przy kulce”. Nowe pomysły to przekładanie kulek szklanymi koralikami i piękne kule wyszydełkowane z wiskozy. Sznury posiadają posrebrzane karabińczyki i zrobione są na bawełnianej grubej nici. Do każdego proponuję w komplecie kolczyki lub bransoletkę.

Filcowe korale – niepowtarzalny dodatek do każdego stroju!

Niebawem, być może spróbuję wykonać kwiatową filcowaną broszkę – podobno to banalnie proste!

Wydarzenia | Możliwość komentowania ZAPROSZENIE NA „DZIELNE RĘCE” została wyłączona | Październik 12th, 2010

[SinglePic not found]W niedzielę 17 października 2010r. w Galerii – Herbaciarni HERBA THEA organizujemy targi rękodzieła. Pokażemy biżuterię, elementy wyposażenia domu, ubrania, zabawki i inne artystyczne przedmioty stworzone w przypływie weny przez „dzielne ręce”.

Jeżeli nie masz pomysłu na prezent, nie masz w co się ubrać lub brakuje Ci dodatków – znajdziesz to właśnie u nas!

Zapraszamy od godz. 15. WSTĘP WOLNY

Herba Thea
ul. Bruna 20
02-585 Warszawa

Wystawcy – kobiety o ogromnej wyobraźni:

Anna Wykrój www.annawykroj.pl
Dorota Breiter
Izabela Nikończuk
Marta Nieznayu nieznayu.prv.pl
Magdalena Szczerbakowicz cukierpruder.pl
Edyta Mei mei.com.pl
Justyna Steinkeller www.steinkeller.blogspot.com
Natalia Drzyzga www.photoblog.pl/kirby666
Anna Sasin www.anny-szydelkowanie.ofu.pl

chusty | Możliwość komentowania CHUSTA – PIASEK PUSTYNI została wyłączona | Październik 8th, 2010

piasek_pustyni Wykonana ze 100% owczej wełny – bardzo miękka i ciepła. Kolor – typowy dla naturalnej wełny, czyli delikatny beż od niego wzięła się też jej nazwa „Piasek Pustyni”. Wzór – niesamowicie skomplikowany wizualnie, jednak dla rękodzielnika to nic trudnego: złożony z łańcuszka, słupków i półsłupków w odpowiedniej kombinacji. Celowo bez frędzli, ponieważ wiele osób twierdzi, że one po prostu szpecą a nie zdobią. Stwierdzam również ja, że czas z nimi skończyć. Tu zastosowałam wykończenie łuczkowe czyli zwykły łańcuszek w czterech rzędach. Wyjątkowy efekt i wyjątkowa rzecz.

Wydarzenia | Możliwość komentowania MOBILIZACJA – ZAPROSZENIE – PRZYPOMNIENIE została wyłączona | Październik 1st, 2010

chusta-roz_0 Przypominam i ponownie zapraszam na największe targi rękodzielnicze RE:PRODUKCJE VOL.2. To już w niedzielę 3 października 2010 o godz. 12-17! Miejsce: Centralny Basen Artystyczny ul. Konopnickiej 6 w Warszawie przy Placu Trzech Krzyży. Super impreza: ponad 100 wystawców, ponad 1500 gości, masa rękodzielniczych wyrobów, bar, dj, środki masowego przekazu.

W trakcie RE:produkcji odbędzie się akcja charytatywno-ekologiczna „Wkręć się w rękodzieło”, w ramach której będziemy zbierać plastikowe nakrętki. Zawieziemy je potem do siedziby Stowarzyszenia Dom Rodzina Człowiek: http://www.dom-rodzina-czlowiek.org/, która zajmuje się recyclingowaniem ich i kupowaniem za to wózków inwalidzkich i protez dla potrzebujących. Do wygania fajne rękodzielnicze nagrody – więc zapraszam z nakrętkami!

Załączam także zachęcającą filmową relację z RE:produkcji vol. 1:
http://www.youtube.com/watch?v=7t6ZadFpKcI

Serdecznie wszystkich zapraszam! Jeżeli czytasz ten wpis właśnie Ty – nie ignoruj go – obecność obowiązkowa! Jeżeli jeszcze się nie znamy – to zamieszczam moje zdjęcie i zapraszam do odszukania mojego stoiska. Przygotowałam specjalnie na tą okazję kolekcję jesiennych okryć: szale, chusty, czapki i NOWOŚĆ!!! – szydełkowe berety / nie mylić z moherowe berety 🙂 / Wszytkie wyroby są niesamowicie kobiece, oryginalne i twarzowe.

Widzimy się 3.10.2010 w CBA! – pozdrawiam