Archive for Kwiecień, 2011

Kamizelki | 2 komentarze | Kwiecień 11th, 2011

kamizelkazkola-kolaz Wykonana z różnego rodzaju włóczek zalegających w szafie, a raczej pozostałości z poprzednich projektów. Kolory: zielony, odcienie brązu, odcienie beżu, złoty, pomarańczowy. Wzór „Z KOŁA” tworzy niepowtarzalny efekt, łącząc dobraną kolorystykę i motywy szydełkowe.

Rozmiar : 38

Idealna do noszenia na golfy, topy, koszule.

Taka mała rzecz z cyklu „nieplanowane coś z niczego”

Poncho | Możliwość komentowania PONCHO KAWA-MLEKO-CYNAMON została wyłączona | Kwiecień 8th, 2011

541894527f72243ff612f08d3eae6e0c To kontynuacja kolekcji Kawa-Mleko-Cynamon cenionej przez wiele Pań. Poncho składa się z wyjątkowo trudnego do wykonania wzoru, zbudowanego na wielokrotnym nawijaniu włóczki na szydełko. Zastosowanie tej techniki umożliwia uzyskanie „dziurzastych wzorów”, ale nie każdy ma cierpliwość do budowania takich elementów. Przepis na kolekcję Kawa-Mleko-Cynamon powstał z zapasu włóczek w tych trzech kolorach. Okazało się, że świetnie do siebie pasują a ja mogę obiecać, iż powstanie jeszcze wiele projektów w tej sferze. Może się wydawać, że bardziej pasuje to poncho na jesienne promienie słońca, jednak o gustach się nie dyskutuje.

Rozmiar: 38

Bluzki | Możliwość komentowania BLUZKA – ZIELONE JABŁUSZKO została wyłączona | Kwiecień 2nd, 2011

2e3b25462920a83851e497360ee74c22 Uwielbienie do koloru soczystej, jabłkowej zieleni owocuje pracami w tym odcieniu. Szydełkowa siateczka ozdobiona przy dekoldzie efektownymi motywami o bliżej nieopisanej genezie. Takie powykręcane listki lub płatki, ale ich efekt przypada do gustu. Typowo wiosenna propozycja z cyklu: „szybko – robionych” i bez długotrwałych planów tzn. że bluzka ta powstała impulsywnie, bo w głowie wcześniej się nie gnieździła. Biorąc włóczkę do rąk jeszcze wówczas nie wiedziałam, że będę mogła pochwalić się tak oryginalnym wyrobem.

Rozmiar: 38

Bluzkę dedykuję Wiosennym Optymistkom.