Biżuteria, Ozdoby z filcu | 13 marca, 2010

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom klientów i biorąc przykład z ogromnych koncernów handlowych – wprowadzam NOWOŚCI!!! Aby przedstawić Państwu wpis o filcowaniu, który właśnie czytacie – odbyłam specjalne szkolenie u mistrzyni sztuki filcowania. Zosia z blogu www.zojka-dziala.blogspot.com to prawdziwa specjalistka i prekursorka sztuki filcowania w Polsce. Nauczyła mnie tworzenia filcowych kulek metodą „na mokro”. Skład kulek to specjalna wełna „czesanka”, natomiast zrobienie kulki z tej wełny wymaga czasu i cierpliwości. Filcowanie inaczej spilśnianie nie służy jedynie do robienia kulek – ma też inne zastosowanie, ale to już wyższe wtajemniczenie.
Ja zastosowałam różnokolorowe kulki do tworzenia biżuterii i bibelotów. Przedstawiam sznury korali filcowych oraz łączonych filc + drewno + kulki szydełkowe. Kolorystyka – jak zawsze zestawienia kontrastujące i współgrające. Powstały także kolczyki, bransolety i przywieszki do telefonów.

UWAGA – moje filcowe przywieszki nie niszczą telefonów – co często czynią inne przywieszki z twardych materiałów! Premiera moich filcowych pomysłów odbyła się 7 marca 2010r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Pomiechówku na imprezie z okazji Dnia Kobiet. Kolekcja filcowej biżuterii powstała kosztem zdrady mojego ukochanego szydełka, ale obejrzyjcie efekty w galerii. Zapraszam:)

P.S. szydełko i tak pozostaje dla mnie numerem 1!!!

Zostaw komentarz